AKČNÍ NABÍDKA NA TEPELNÁ ČERPADLA DAIKIN ALTHERMA-DOTACE 15 000,00 KČ.

Jak vybrat tepelné čerpadlo?
 

Na tyto a další otázky jsme Vám odpověděli.
 

Jak mám vybrat to správné tepelné čerpadlo?  

Chci ušetřit náklady na vytápění, chci vytápět ekologicky, mám novostavbu nebo provádím rekonstrukci, chci i ohřev TUV nebo bazénu?  A následuje mnoho dalších otázek. Jaký zdroj chci použít zemi, vodu nebo vzduch? Dalším důležitým faktorem je, kde se nemovitost nachází, ve městě budete potřebovat určitě nižší výkon než v horských oblastech. Budete mít podlahové vytápění nebo radiátory? Pro orientační cenovou nabídku je důležité zaslat buď vytápěnou plochu nebo tepelné ztráty objektu, pokud požadujete i ohřev TUV je dobré uvést počet osob. 
 

Jak dlouho trvá montáž tepelného čerpadla?

Samozřejmě záleží na zvoleném typu, obecně ale platí, že montáž pro RD trvá maximálně 
3 dny, a to od příjezdu techniků až po předání díla.
 

Mohu dostat na tepelné čerpadlo nízkou sazbu na elektrickou energii?

Ano, ale je nutné splnit podmínku, že tepelné čerpadlo kryje alespoň 60% tepelných ztrát. K instalovanému tepelnému čerpadlu automaticky vydáváme protokol o instalaci a také revizi elektro (pokud ji zákazník požaduje od nás). Je rovněž nutno doložit výpočet tepelných ztrát, pokud není zahrnut v projektu, umíme zajistit i toto.
 

Co všechno tepelné čerpadlo umí?

Vytápění, ohřev TUV, klimatizace a ohřev bazénu.
 

Dá se venkovní jednotka upravit tak, aby nenarušovala okolí?

Ano dá. Tyto varianty řešíme individuálně.
 

Jaké jsou možnosti vzdáleného ovládání?

Dnes je možné ovládat a kontrolovat zařízení všude tam, kde je dostupný internet. Např. pokud budete odjíždět z dovolené, je možné navýšit teplotu a přijet do vytopeného domu. 

Do jakého systému jsou tepelná čerpadla vhodná?

Naše jednotky je možné napojit na radiátory, podlahové topení, konvektory i na jakýkoliv Váš stávající systém. Po konzultaci Vám navrhneme nejlepší možnou variantu.
 

Co všechno je obsaženo v cenové nabídce?

Před zhotovením konkrétní a závazné nabídky vždy k zákazníkovi osobně přijedeme, zhodnotíme objekt a pak můžeme udělat cenovou nabídku na klíč, tzn. od dodání tepelného čerpadla, přes kompletní instalaci, včetně napojení na systém topení, napojení hydromodulu, dále nerez konzolu pod venkovní jednotku, dopravu, elektromontáž, včetně revize a dopravu. U naší firmy se nemusíte bát, že Vám vypracujeme cenovou nabídku, Vám se bude líbit a my po příjezdu budeme požadovat další navýšení.
 

Jak vypadá samotná montáž tepelného čerpadla?

Jak jsme již zmínili, před montáží je nutná prohlídka na základě které je udělaná příprava. Do technické místnosti, sklepa, garáže či chodby se nainstaluje vnitřní hydromodul. Ten se pak propojí s venkovní jednotkou izolovaným Cu potrubím a elektrickými kabely. Pro toto propojení je nutné vyvrtat přes zeď otvor, průměr 56 mm. Venkovní jednotka se umístí na nerez konzolu. Po těchto úkonech provádíme tlakovou zkoušku chladiva a provádíme vakuování. Správné vakuování má totiž zásadní vliv na spolehlivost a životnost tepelného čerpadla. Poté se okruh  naplní chladivem.. Souběžně s těmito úkony provede topenář napojení na Váš okruh topení. Po kontrole mohou začít funkční zkoušky a nastavení zařízení. Na konec následuje úklid, zaučení obsluhy a předání díla.
 

Jak je zajištěn záruční a pozáruční servis?

Pokud je tepelné čerpadlo v záruce, jsou záruční podmínky zahrnuty ve smlouvě o dílo. Na své zákazníky myslíme také po skončení záruky. Vždy se snažíme zajistit stejné dojezdové časy. Také garantujeme zajištění náhradních dílů min. 15 let. Základní záruka jsou 3 roky. Po dohodě o servisu co 24 měsíců se záruka bezplatně prodlužuje na 5 let. 
 

Bude venkovní jednotka rušit sousedy?

Hlučnost venkovní jednotky je v průměru 55 dB, ve vzdálenosti 1 m od zařízení. Samozřejmě, lidé jsou různí a stěžovat si na souseda z jakéhokoliv důvodu není vzácností. Další opatření, které je možné udělat, jsou zákryty, které hlučnost dále tlumí. Před samotnou instalací je také důležité rozhodnutí kam se venkovní jednotka umístí. Je jasné, že nebudeme umisťovat venkovní jednotku sousedovi nebo Vám pod okno ložnice. 

Bude tepelné čerpadlo fungovat i při -25°C?

Pokud je systém správně navržen bude.
 

Jak časté musí být pravidelné prohlídky?

Doporučujeme servisní prohlídky co 2-3 roky. 

Jaké je životnost tepelného čerpadla?

První tepelné čerpadlo jsme instalovali v roce 2003 a dodnes funguje bez problémů. Pokud je tepelné čerpadlo kvalitní a je odborně namontováno, předpokládaná životnost je 15 až 20 let.    

Kolik je potřeba TUV na osobu/den? 

Dle ČSN je spotřeba na osobu 40 l/den.  

Co znamená bivalence?

Je to v podstatě záložní zdroj topení, který zabezpečí vytápění při velmi nízkých venkovních teplotách, popř. při poruše tepelného čerpadla. Jako bivalentní zdroj je zpravidla elektrická vložka, která je součástí systému. Může to však být i plynový kotel či kotel na tuhá paliva. Při správném návrhu a kvalitě tepelného čerpadla, bivalence za topnou sezónu nesepne vůbec nebo jen minimálně. Např. tepelné čerpadlo High Power garantuje 60°C vodu do topného systému i při teplotách -20°C. V tomto případě při správném návrhu výkonu bivalence nezapne vůbec.


Máte další dotazy nebo nejasnosti? Kontakujte nás pomocí poptávkového formuláře a my Vám rádi odpovíme.

Navštivte také klimatizace!


Fujitsu Clint Daikin PZP Nibe

KONTAKTY

TEL.:+ 420 596 123 292
GSM:+ 420 603 411 550
E-MAIL:arktis@arktis-servis.cz
Vyplatí se levné nebo "drahé"
tepelné čerpadlo?
Odpověď naleznete
v článku
Vyplatí se levné nebo drahé tepelné čerpadlo?
 

Zaujala Vás naše nabídka? Udělejte první krok a vyplňte náš POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Tepelná čerpadla dokáží

 • vytápět Váš dům
 • ohřívat TUV
 • klimatizovat v létě
 • ohřívat Váš bazén
Certifikace
Tepelná čerpadla Fujitsu byla testována Strojírenským zkušebním ústavem v Brně a certifikována podle platných norem. Výkonové charakteristiky byly měřené podle normy ČSN EN 14511.

Proč byste nás měli kontaktovat?

 • Nabídneme Vám kvalitní tepelná čerpadla, která jsou šetrná k životnímu prostředí a dokáže Vám poskytnout komfort 365 dní v roce

 • Odborná konzultace a zpracování projekčních podkladů pro tepelná čerpadla

 • Montáž na klíč – dodáme, namontujeme, zařídíme vše potřebné

 • V případě zájmu Vám tepelná čerpadla předvedeme v praxi

 • Záruční a pozáruční servis je u nás samozřejmostí

 • Garance servisu minimálně po dobu 10-ti let

 • S našim tepelným čerpadlem získáte nízký tarif odběru elektřiny 22 hodin denně na celý dům

Arktis servis, s.r.o.